Červen 2014

# 02: Your least favourite song

30. června 2014 v 15:49 | zoufalá nána hledající pana Božského
Poměrně dlouho jsem přemýšlela, kterou píničku zařadím do kategorie NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ. No, myslím, že volba je zcela jasná, i když je hodně písniček, které zduše nenávidím, tahle rozhodně vyhrává. Pokud se nepletu je to song někdy z léta 2011 a od první chvíle, co jsem jí slyšela, jsem si chtěla vydloubnout obě oči a protrhat ušní bubínek tužkou.
Pokud se nepletu hlavní "zpěvačkou" je jistá Evelyn, pro mě kromě téhle písničky zcela neznámá ženská. Ta zpěvačka je v uvozovkách hlavně pro to, že to má do zpívání zcela daleko. Má tak nechutně odoporný a odporně nechutný hlas, že se vám chce z toho zvracet Skittles. (Nebo alespoň mě určitě.) Doma máme na tuhle písničku alergii a vyrážku po těle, kdykoliv jí slyšíme. Naštěstí tohle byla jen sezónní záležitost a téměř už o ní nejde slyšet. Prostě taková rychlokvaška.


Pupek nacpaný třešněmi

24. června 2014 v 18:14 | zoufalá nána hledající pana Božského |  diary
Hmm, hmm, ať se přihlásí ten, kdo prolezl zkouškovým do dalšího ročníku! (Ano, mám zvednutou ruku!) Poslední va týdny byly jak psychicky tak i fyzicky náročné. Ba co víc, už jsem myslela, že rezignuju. Pomalu to vypadalo, že si sbalím kufr, otevřu skříň a odejdu do Narnie. Ale jsem na sebe pyšná! Dokonce jsem uvažovala o odměně pro sebe samotnou. Hmm... Mobil? Řím? Jiný nápad?
Práce je celkem náročná hlavně na vstávání, ale za těch několik dní jsem zjistila, že mi asi nejvíce vyhovují noční. Není tolik práce, prospím se a je celkově pohodička. Nemusím v noci cestovat do okolních nemocnic (i vzdálených) sanitkou, jak má ve zvyku mě staniční stále posílat. Asi vytušila, že neumím říkat ne. Když trčím v 30 kilometrů vzdálené nemocnici, kde čekám dvě hodiny na sanitku, říkám si: ,, Mlč Dominiko! Nic neděláš a stejně tě za to platí!" a tak zarytě mlčím a usměju se kdykoliv mi řeknou, že pojedu znovu. Jsou i horší věci.
Absolutně jsem se nestíhala učit, tak jsem byla celkem smířená s tím, že si některou ze zkoušek určitě zopakuju, ale naštěstí jsem měla šťastnou ruku a vytáhla si pokaždé téma, které jsem jakš takš uměla, ale byly to velké krize. V době největší nervozity ze zkoušek mi kamarádka na zklidnění poslala básničku o televizních reklamách. Možná je to staré, ale dost mě to pobavilo, hlavně ta část s Oreem.

Nemocnice, Chinaski, střípky z lékárny

11. června 2014 v 16:26 | zoufalá nána hledající pana Božského |  diary
Dlouho jsem nic nenapsala deníčkově. A vlastně je vyjímečně o čem psát. Ani nevím kde začít. (Že by od začátku?)
Už je to několik týdnů, co jsem konečně okusila to, co vlastně už rok studuju. Minulý týden jsem skončila praxi v lékárně. Bavilo mě to, ale věřím, že mě to bude bavit ještě víc, až nebudu jen "holka pro všechno". A nejvíce se těším na to, až budu vědět, k čemu všemu je ta horda léků. Názvy jsou mi občas povědomé, ale ani za prd nevím, k čemu ten lék je. Ale alespoň jsem zase zkusila něco nového a něco nového mi to přineslo.
Zařekla jsem se, že do nemocnice mě už po maturitě nikdo nikdy nedostane. Hádejte kdo dělá teď sestru na interně? Po neúspěšných několika pohovorech jsem se už řádně nasrala a poslala jsem životopis do nejbližší nemocnice. Neočekávaně mi nabídli, abych dělala záskok za jednu sestru, která dlouhodobě onemocněla (výhledově na pár měsíců). Takpo všem vyřizováních jako byl výpis z trestního rejstříku, z lékařské dokumentace, ověření kopie maturitního vysvědčení, jsem se konečně dostala k personální a dokonce už jsem dneska oficiálně nastoupila. Nebylo to tak zlé, ale po roce, od té doby co jsem byla v nemocnici naposled, jsem toho hodně zapomněla, ale tak já si na všechno vzpomenu.
V sobotu jsem si zaskočila na Chinaski do vedlejší obce. Neposlouchám je, ale kluci byli suproví, dokonce jsem se chytala u všech refrénů, taky aby ne, když je věčně vyhrávají v rádiu nebo na Óčku. A když už jsme tam teda byli, tak jsme zůstali i na Kabát revival. Nooo, už jsem se chytala méně, ale Malou dámu znají snad všichni.
Vedro, vedro, vedro. Paří se mi i kůlky, které nemám. Třeba něco dělat do školy. Nemůžu to furt odkládat.

# 01: Your favourite song

4. června 2014 v 14:08 | zoufalá nána hledající pana Božského
Každý den si oblíbím jinou písničku. Většinou mi jede v sluchátcích třeba i celý den v kuse, ovšem časem se mi omrzí, takže svůj oblíbený song vezmu spíše s dlouhodobého hlediska.
Tuhle písničku miluju celým svým srdcem. Nejenže je to dílo mého nejoblíbenějšího zpěváka, ale taky pro ty slova, pro melodii a taky pro hlas té nejmenované zpěvačky, jejíž album bych si klidně koupila ať by ty písničky byly sebevíc odporné, protože ona má naprosto dokonalý hlas.
Moji nejoblíbenější písničkou je Love you with my eyes closed od Toma Becka.
30 DAY SONG CHALLENENGE

3. června 2014 v 14:46 | zoufalá nána hledající pana Božského |  song
A je tu další 30 denní challenge. Tentokráte se týká hudby. Vím, předchozí chall jsem ještě nedokončila, ale trochu jsem se zasekla na 2. úkolu: Napiš fanfiction. (Teď mě napadlo co takhle fan fiction na 2 Broke girls?) Tahle challenge zas tak na přemýšlení těžká nebude. Přece jen nejlepší jsou ty písničky, které mě při takových asociacích napadnou první.

♪♫ ♪ 30 DAY SONG CHALLENENGE ♪♫ ♪

Day 01: Your favourite song
Day 02: Your least favourite song
Day 03: A song that makes you happy
Day 04: A song that makes you sad
Day 05: A song that reminds you of someone
Day 06: A song that reminds of you of somewhere
Day 07: A song that reminds you of a certain event
Day 08: A song that you know all the words to
Day 09: A song that you can dance to
Day 10: A song that makes you fall asleep
Day 11: A song from your favourite band
Day 12: A song from a band you hate
Day 13: A song that is a guilty pleasure
Day 14: A song that no one would expect you to love
Day 15: A song that describes you
Day 16: A song that you used to love but now hate
Day 17: A song that you hear often on the radio
Day 18: A song that you wish you heard on the radio
Day 19: A song from your favorite album
Day 20: A song that you listen to when you're angry
Day 21: A song that you listen to when you're happy
Day 22: A song that you listen to when you're sad
Day 23: A song that you want to play at your wedding
Day 24: A song that you want to play at your funeral
Day 25: A song that makes you laugh
Day 26: A song that you can play on an instrument
Day 27: A song that you wish you could play
Day 28: A song that makes you feel guilty
Day 29: A song from your childhood
Day 30: Your favourite song at this time last year

Lidé, kteří se zabili kvůli facebooku

1. června 2014 v 11:11 | zoufalá nána hledající pana Božského |  tema
V hromadě nesmyslných článků, které vyhazují veškeré skupiny na facebooku jSem čirou náhodou narazila na článek, kde autor psal o lidech, kteří kvůli ,,facebooku" spáchali sebevraždu. Když se to vezme kolem a kolem facebook za nic nemůže. Za hledejzlobu a hloupost - ČLOVĚKA.
Jediný rozdíl je v tom, čí hloupost v těchto případech odehrála největší roli. Hloupost obětí nebo těch ostatních?